Pcim 2017

pcim_herb

   Pcim położony jest w południowo-wschodniej części Beskidu Średniego, w powiecie myślenickim województwa małopolskiego. W skład gminy wchodzą trzy miejscowości: Pcim, Stróża i Trzebunia liczące łącznie ponad 10700 mieszkańców. Dogodne położenie czyni ją łatwo dostępną dla turystów, Pcim znajduje się przy trasie S7 (Zakopianka) w odległości 46 km od Krakowa i 61 km od Zakopanego.

   Gmina Pcim, ze względu na swoje położenie (w pobliżu gór) oraz dużą lesistość, powyżej 50%, posiada niezwykle zróżnicowane elementy flory i fauny – około 40 gatunków roślin objętych ochroną. Największe kompleksy leśne znajdują się w szczytowych partiach Kotonia i Łysiny.

W 2018 roku Pcim będzie gościł nas 23.06.2018. Dzień później rozegra się tutaj Puchar Polski XCO  – to może być fajny sportowy weekend.

 

 

 

****************

Archiwum 2017

^^^^^^^^^

****************

****************

FOTO z zawodów:

LINK 1

LINK 2

LINK 3

LINK 4

****************

   Trasa technicznie łatwa dla każdego. Łatwa technicznie wcale nie znaczy, że łatwo będzie odnieść sukces. Jest się gdzie zmęczyć. Podjazd wyciśnie z nas wszystkie poty :-). Założeniem Małopolskiej Ligi Kolarskiej jest to, aby trasy były do pokonania dla każdego. Trasa w Pcimiu zwłaszcza dla początkujących będzie długo pamiętana i wspominana 🙂

W zależności od kategorii wyścigi będą rozgrywane na dwóch tasach :

Trasa długa:

Projekt trasy można zgrać na swoje gps’y ze strony : http://www.gpsies.com/map.do?fileId=gxrkxovtgeycxfaq

długość: 4,62 km

przewyższenie : 271 m


Trasa krótka (młodzik, młodziczka, juniorka mł.)

Projekt trasy można zgrać na swoje gps’y ze strony :http://www.gpsies.com/map.do?fileId=slqzhggpocphoyku

długość: 3,13 km

przewyższenie : 162 m


Trasa dla dzieci i żaków

Trasa na będzie znacznie krótsza i łatwiejsza. Sprawi wiele frajdy naszym podopiecznym 🙂